გამოცდების ეროვნული ცენტრი აბიტურიენტებს მოუწოდებს
„გვსურს, მოვუწოდოთ აბიტურიენტებს, რომ მაქსიმალურად დროულად დარეგისტრირდნენ და ბოლო დღემდე არ მიიყვანონ ეს პროცესი“, - ამის შესახებ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის დირექტორმა სოფო გორგოძემ განაცხადა. ინფორმაციას ​1tv.ge ავრცელებს.
გორგოძის თქმით, ამ ეტაპზე, 19 ათასზე მეტი აბიტურიენტია დარეგისტრირებული. ამასთან, როგორც გორგოძემ აღნიშნა, გამოცდების ეროვნული ცენტრი ჯერჯერობით რეგისტრაციის ვადის გაგრძელებას არ გეგმავს, სხვა გადაწყვეტილების შემთხვევაში, საზოგადოებას ეცნობა.
2019 წლის ერღიანი ეროვნული გამოცდებისთვის რეგისტრაცია 12 მარტს ​დაიწყო. პროცესი წელსაც რამდენიმე ეტაპად ტარდება. რეგისტრაციის პირველ ეტაპზე აბიტურიენტმა უნდა აირჩიოს ჩასაბარებელი გამოცდების ჩამონათვალი, მიუთითოს ქალაქი, აღნიშნული ინფორმაცია ვადის ამოწურვის შემდეგ ვეღარ შეიცვლება. რეგისტრაციის ძირითადი ეტაპი 3 აპრილის 18:00 საათამდე გრძელდება.