„შენიშვნებს მაძლევენ: „ის რატომ აცვია ბავშვს, ეს რატომ აცვია,“ ამ ყველაფერს გავდივარ პედიატრთან,“- მარიტა მელიქიშვილი
გიორგი გასვიანის მეუღლემ მარიტა მელიქიშვილმა პატარა გალაკტიონის დაბადების შემდეგ მის ცხოვრებაში მომხდარი ცვლილებების შესახებ ისაუბრა:
„ჩემს ცხოვრებაში აბსოლუტურად ყველაფერი შეიცვალა. დილა თუ იწყებოდა სარკეში ჩახედვით, გაპრანჭვით, ახლა იწყება გალაკტიონის ჭამით, მოფერებით, მასზე ზრუნვით და მთელი დღე ასე გრძელდება. ჩვენს ცხოვრებაში მესამე, ყველაზე წმინდა არსება გახდება მთავარი გმირი. სახელს განსაკუთრებულად ვმალავდით. ზოგს არც მოეწონა, რომ გალაკტიონი დავარქვით. ვფიქრობ, რომ ეს ჩვენი გადასაწყვეტი იყო. ვერ ვხსნი, რატომ დავარქვით გალაკტიონი. ჩვენი სიყვარულის დიდი მონაკვეთი გალაკტიონის ლექსებმა შეამკო. ჩვენი სიყვარულის ნაყოფს გვინდოდა გალაკტიონი რქმეოდა. გალაკტიონს რამდენჯერაც უსმენს, თითი აქვს აწეული და ისე უსმენს. იმდენად ჭკვიანი თვალები აქვს, რომ ვფიქრობ, ძალიან დიდი ამბებით გაიზრდება.“
„თავიდან, რა თქმა უნდა, იყო ძალიან რთული, თუნდაც ლაქტაციის პროცესი. აქედანვე მივმართავ ყველა დედას, რომ ისინი არიან გმირები. ვფიქრობ, რომ 19 წლის ასაკთან შედარებით კარგი დედა ვარ. ყველა მეხმარება, ინფორმირებაც მაქვს. ჩვენზე ძალიან ზრუნავენ. სოციალურ ქსელში რასაც დავდებ, ყველაფერს აკვირდებიან. მაძლევენ შენიშვნებს: „ის რატომ აცვია, ეს რატომ აცვია.“ მინდა, მადლობა გადავუხადო ყველას. ასეთი აქტივობა ჩემთვის მნიშვნელოვანია, უბრალოდ მე რუსიკოც მეხმარება, მშობლებიც მეხმარებიან, პედიატრთან მაქვს ყოველდღიური შეხება. არის ახალი გაიდლაინები, რომ ბავშვს არ უნდა ეკეთოს ხელთათმანი, არ უნდა ეცვას წინდა, არ ეხუროს ქუდი, უნდა დავაძინოთ ისე, რომ არ იყოს ჩათბილული. ამ ყველაფერს გავდივარ პედიატრთან. მოკლედ, გარშემო ძალიან ბევრი მრჩეველი მყავს,“- აღნიშნულ საკითხზე მარიტა მელიქიშვილმა ტელეკომპანია POSTV-ის გადაცემაში „სიკეთე მარტივია“ ისაუბრა.
წყარო: ​„სიკეთე მარტივია“