კემბრიჯის სასერტიფიკაციო გამოცდებისათვის რეგისტრაცია იწყება
2019 წლის ზაფხულში დაგეგმილი კემბრიჯის სასერტიფიკაციო გამოცდებისათვის რეგისტრაცია 1 აპრილიდან დაიწყება და 19 აპრილს დასრულდება, გამონაკლისია BEC Higher-ის გამოცდა, რომლისთვისაც რეგისტრაცია 10 აპრილის ჩათვლით მიმდინარეობს. რეგისტრაციის მსურველებს შესაძლებლობა აქვთ დარეგისტრირდნენ შემდეგ გამოცდებზე:
• KET/KET FS;
• PET/PET FS;
• FCE/FCE FS;
• CAE;
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE PRELIMINARY;
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE VANTAGE;
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE HIGHER;
• YOUNG LEARNERS Starters;
• YOUNG LEARNERS Movers;
• YOUNG LEARNERS Flyers;
• TKT.
რეგისტრაციის გასავლელად უნდა ეწვიოთ შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდს, ამობეჭდოთ შესაბამისი სააპლიკაციო ფორმა და შეავსოთ.
შევსებულ ფორმას აპლიკანტმა უნდა დაურთოს გამოცდის საფასურის გადახდის ქვითარი და პირადობის მოწმობის/პასპორტის ასლი. პირადობის მოწმობის ან პასპორტის არ ქონის შემთხვევაში, მან უნდა შეავსოს და მოიტანოს ცენტრში "იდენტიფიკაციის ფორმა 17 წლის ან მასზე ნაკლები ასაკის კანდიდატისთვის".
Young Learner-ების გამოცდებზე დასარეგისტრირებლად მსურველებს მხოლოდ ორი საბუთი ესაჭიროებათ: შევსებული სააპლიკაციო ფორმა და გადახდის ქვითარი.
რაც შეეხება კომპიუტერულ გამოცდებს, მათზე რეგისტრაცია მოგვიანებით, 6 მაისიდან დაიწყება და 17 მაისის ჩათვლით გაგრძელდება.
მსურველები შეძლებენ კემბრიჯის შემდეგ კომპიუტერულ გამოცდებზე დარეგისტრირებას:
• CB PET ;
• CB FCE;
• CB CA.