ფასდება თუ არა გამჭოლი კომპეტენციების განვითარებაზე ორიენტირებული სამოდელო გაკვეთილი
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინფორმაციით,  გამჭოლი კომპეტენციების განვითარებაზე ორიენტირებული სამოდელო გაკვეთილის ჩატარება მხოლოდ მე-7-მე-12 კლასებშია შესაძლებელი:
„როგორც მოგეხსენებათ, დაწყებითი კლასების ეროვნული სასწავლო გეგმა ახალი რედაქციით ხორციელდება. I-VI კლასებში ახალი სტანდარტის მიხედვით, გამჭოლი კომპეტენციები არ არის. ამიტომ, ვინც დაწყებით კლასებს ასწავლის და სურს სამოდელო გაკვეთილის ჩატარება, ისინი გამჭოლ კომპეტენციაზე გაკვეთილს  ვერ ჩაატარებენ . რაც შეეხება მე-7-მე-12 კლასებს, აქ ისევ ძველი ბრძანება მოქმედებს. ეროვნული სასწავლო გეგმის თანახმად,  იმ საგნებში, რომლებიც ამ კლასებში ისწავლება, შესაძლებელია  გამჭოლი კომპეტენციების განვითარებაზე ორიენტირებული სამოდელო გაკვეთილის ჩატარება,“ - აღნიშნეს მასწავლებლის სახლში  ​Moms.ge -სთან საუბრისას.
ჩასწორება:
აღნიშული ინფორმაცია მასწავლებლის პროფესიული განვითარების ეროვნულმა ცენტრმა დღეს დილით მოგვაწოდა. თუმცა მას შემდეგ არაერთი მასწავლებლისგან მივიღეთ განსხვავებული ინფორმაცია. ამიტომაც ჩვენ ვცდილობთ ინფორმაციის დაზუსტებას და სიახლეს ოპერატიულად მოგაწვდით.