მასწავლებლის სახლის ლექცია-ვებინარი, რომელსაც ყველაზე დიდი გამოხამურება მოჰყვა
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი 2 აპრილიდან განათლების სფეროს წარმომადგენლებს საინტერესო ლექცია-ვებინარებს სთავაზობს.გთავაზობთ ერთ-ერთ ვებინარს, რომელსაც ყველაზე მეტი გამოხმაურებ...
„შესაძლებელია, სტატუსის ცვლილება ბაზაში მოგვიანებით აისახა, თუმცა შესაბამისი ბრძანება 10 რიცხვში იყო მზად“ - მასწავლებლის სახლი სახელფასო დანამატებზე
მასწავლებლებისათვის ახალი სტატუსის მინიჭება გასული კვირიდან დაიწყო. სტატუსშეცვლილი პედაგოგებისთვის იანვრის თვის სახელფასო დანამატის დარიცხვასთან დაკავშირებით თავდაპირველად გავრცელდა ინფორმაცია, რომ ​იანვარშივე დაირიცხებოდა, შემდეგ კი - ​თებერვალში.
განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ინფორმაციით, დანამატის დარიცხვისას შემდეგი პრინციპით ხელმძღვანელობენ:
„თუ კონკრეტული თვის 10 რიცხვში ექნება პედაგოგს ახალი სტატუსი და ბაზაში დაფიქსირებული ექნება საათები, დანამატი დაერიცხება იმავე თვეს. ხოლო თუ სტატუსის ცვლილება მოხდება 10 რიცხვის შემდეგ, დამანატი შემდეგი თვიდან დაირიცხება,“ - აღნიშნეს სამინისტროში.
როგორც ​Moms.ge-ს მასწავლებლის სახლის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურში განუცხადეს, შესაძლებელია, სტატუსის ცვლილება ბაზაში მოგვიანებით აისახა, თუმცა შესაბამისი ბრძანება 10 რიცხვში იყო მზად.
„რადგან პედაგოგთა სტატუსის ცვლილების ბრძანება 10 რიცხვით არის დათარიღებული, სტატუსშეცვლილი მასწავლებლები იანვრის თვის სახელფასო დანამატს ამ თვეშივე მიიღებენ. მათ ნაწილს დანამატი უკვე აესახა ბაზაში, ნაწილს კი ეტაპობრივად აესახება,“ - აღნიშნეს მასწავლებლის სახლში.