ხაშურის სკოლის მოსწავლე აშშ-ს ერთ-ერთ პრესტიჟულ უნივერსიტეტში 100%-იანი დაფინანსებით ჩაირიცხა
ხაშურის სკოლის მოსწავლე აშშ-ს  ერთ-ერთ პრესტიჟულ უნივერსიტეტში 100%-იანი დაფინანსებით ჩაირიცხა
ხაშურის IV საჯარო სკოლის მოსწავლე ელენე გოგალაძე აშშ-ს ერთ-ერთ პრესტიჟულ უნივერსიტეტში სრული დაფინანსებით ჩაირიცხა. ინფორმაციას სკოლა თავის ფეისბუქგვერდზე ავრცელებს:
„ელენე გოგალაძემ წარმოუდგენელ წარმატებას მიაღწია: ის ჩაირიცხა ეკონომიკის ფაკულტეტზე Minerva Schools at KGI- ში (Keck Graduate Institute) , რომელიც ამერიკაში ყველაზე პრესტიჟული უნივერსიტეტია და იღებენ აპლიკანტების 2%- ზე ნაკლებს. ის ჰარვარდის ყოფილი დეკანის ბენ ნელსონის დაარსებულია. უნივერსიტეტი მდებარეობს სან-ფრანცისკოში, კალიფორნიაში, სადაც სტუდენტები პირველი წლის განმავლობაში სწავლობენ, შემდეგ კი 6 სხვადასხვა ქალაქსა და ქვეყანაში ატარებენ თითოეულ სემესტრს. ეს ქალაქებია : სეული, ბერლინი, ლონდონი, ტაიპეი, ბუენოს-აირესი და ჰაიდერაბადი (ინდოეთი). ანუ საბოლოოდ სტუდენტები ბაკალავრიატზე სწავლის დროს 7 სხვადასხვა ქვეყანაში და ქალაქში სწავლობენ. ელენემ მოიპოვა უნივერსიტეტში სწავლის სრული დაფინანსება და იცხოვრებს ამ სახელოვანი უნივერსიტეტის კამპუსში. ჩვენო საამაყო და საყვარელო გოგო, გილოცავთ ამ დიდ გამარჯვებას და გისურვებთ მომავალშიც უდიდეს წარმატებებს! გვჯერა , რომ კიდევ ბევრჯერ ასახელებ შენს ოჯახს, სკოლას და ქალაქს,“ - წერია სკოლის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.