რამდენი ლარით და ვის გაეზრდება ხელფასები 2022 წლის იანვრიდან?
სტატუსის მქონე მასწავლებლებისთვის 2022 წლის იანვრიდან, სახელფასო დანამატის 100 ლარით ზრდა არის გათვალისწინებული, ამისთვის კი პროექტით 79.4 მლნ ლარია განსაზღვრული - აღნიშნულის შესახებ 2022 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის პირველად პროექტშია გაწერილი.
დოკუმენტის მიხედვით,ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლების დაფინანსება 79.4 მლნ ლარითაა გაზრდილი და ჯამში 975.0 მლნ ლარს შეადგენს.
ბიუჯეტის პროექტის მიხედვით, 2022 წელს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს დაფინანსება 1 637.5 მლნ ლარითაა განსაზღვრული, რაც 2021 წლის დამტკიცებულ ასიგნებას 112.7 მლნ ლარით აღემატება. 88.7 მლნ ლარით გაზრდილია სკოლამდელი და ზოგადი განათლების დაფინანსება და 1 145.0 მლნ ლარითაა განსაზღვრული.
Momsedu.ge-მ თქვენთვის, მასწავლებლებისთვის შექმნა ახალი სივრცე - „მასწავლებლების სანდო წყარო“, სადაც ყოველდღიურად ქვეყნდება საგანმანათლებლო სფეროს სიახლეები. გადმოდით ბმულზე და მოიწონეთ - „მასწავლ​ებლების სანდო წყარო“.