„დიახაც, ქალი ძალიან ძლიერია... ბავშვის დაბადებაც კი ღმერთმა ქალს არგუნა,“- დეკანოზი შალვა კეკელია
დეკანოზმა შალვა კეკელიამ ქალის განსაკუთრებული ძალისა და სამყაროში მისი უმნიშვნელოვანესი როლის შესახებ ისაუბრა:
„დიახაც, ქალი ერთ-ერთი ყველაზე ძლიერია. ქალი ძალიან ძლიერია იმიტომ, რომ თუნდაც ბავშვის დაბადებაც კი ღმერთმა ქალს არგუნა. ამხელა ტკივილების გადატანა, ცხრა თვე ბავშვი მუცლით ატარო, შენს წიაღში იყოს შვილი, ეს ქალს ანდო ღმერთმა. ქალს ჩააბარა ღმერთმა შვილზე მზრუნველობა. ცხრა თვე ქალი პატრონობს, ქალი უვლის მას. მასზეა დამოკიდებული, როგორი დაიბადება ეს შვილი. კაცობრიობა როგორი იქნება ქალზეა თავიდან ბოლომდე დამოკიდებული. ამიტომ ძალიან მნიშვნელოვანია ქალის დამოკიდებულება სამყაროსთან.“
​კაცი, რომელიც ქალზე ხელს აღმართავს, კაცი არ არის. როგორ შეიძლება კაცად ითვლებოდეს ის, ვინც ქალზე ხელს აღმართავს, ვინც ქალზე ძალადობს?! ის კაცად ვერ ჩაითვლება ვერასდროს. არ შეიძლება ის პიროვნება იყოს. ამას ვერ დავიჯერებ ვერასდროს, რომ ადამიანად იწოდებოდეს კაცი, რომელიც ქალს აგინებს, კაცი, რომელიც ქალზე ხელს სწევს, რომელიც ქალს უხეშად ექცევა. ეს კაცი როგორ შეიძლება იყოს?! ეს არის ადამიანის არანორმალურობა და უმძიმესი მდგომარეობა. არ შეიძლება ადამიანადაც კი იწოდებოდეს ასეთი ადამიანი, ვინც ქალს ასე უხეშად ექცევა,“ - აღნიშნა მამა შალვა კეკელიამ.