„ამასობაში ძალიან დაცხა და მინდა შემოგთავაზოთ შოკოლადის ნაყინის რეცეპტი, რომელიც ძალიან მარტივად მზადდება,“- ნუცა სურგულაძე
ნუცა სურგულაძემ ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „დილა მშვიდობისა საქართველო“ მაყურებელს შავი შოკოლადით მომზადებული ნაყინის რეცეპტი გააცნო:
„ამასობაში ძალიან დაცხა და მინდა შემოგთავაზოთ შოკოლადის ნაყინის რეცეპტი, რომელიც ძალიან მარტივად მზადდება. რა არის იმაზე იდეალური, როდესაც სახლის პირობებში შეგვიძლია ჩვენი უსაყვარლესი დესერტის მომზადება. ინგრედიენტები, რომლებიც დაგვჭირდება: კვერცხის გული, შაქარი, რძე, ნაღები, შოკოლადი და ხილი გემოვნებით მოსართავად. რძე ჩავასხათ ქვაბში. რძე უნდა იყოს ერთ ლიტრამდე. დავდგათ გაზქურაზე. შევურიოთ შოკოლადი მთლიანად, რათა შიგნით ჩადნეს. შოკოლადი უნდა იყოს დაახლოებით 400 გრამი. კვერცხის გული დაგვჭირდება 5 ცალი. კვერცხის გულებს შევურიოთ შაქარი. შაქარი შეგიძლიათ გემოვნებით დაამატოთ. კვერცხის გულები შაქართან ერთად ავთქვიფოთ. ასევე დაგვჭირდება 35%-იანი ნაღები, დაახლოებით 200 გრამი. ნაღებს ვამატებთ კვერცხის გულისა და შაქრის მასას. როდესაც რძე შოკოლადში ჩადნება, ყველაფერს ერთმანეთში ვურევთ.
მიღებული მასა გაციების შემდეგ უნდა მოვათავსოთ წინასწარ გაყინულ ნაყინის აპარატში და 20 წუთში მზად გვექნება უგემრიელესი ნაყინი. დავასერვიროთ ნაყინი და დავამატოთ სასურველი ხილი,“- აღნიშნა ნუცა სურგულაძემ.
წყარო: „დილა მშვიდობისა საქართველო“