ქალთა ფონდ „სოხუმსა“ და ხობის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ხობის თვითმმართველობის ადმინისტრაციულ შენობაში ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს საკრებულოს თავმჯდომარემ - ლევან ქავთარაძემ და ფონდის თავმჯდომარემ - ალლა გამახარიამ მოაწერეს ხელი.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ საკუთარ წვლილს შეიტანენ გენდერული საბჭოების გაძლიერებასა და გადაწყვეტილების მიღების პროცესში ქალთა ჩართულობის ხარისხის ამაღლებაში, ხელს შეუწყობენ ქალების ფსიქო-სოციალური და ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებას, ერთობლივად განახორციელებენ ეფექტურ ინიციატივებს,ახალგარდულ პროექტებს და სხვა.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი, არასამთავრობო სექტორისა და ადგილობრივი ხელისუფლების პარტნიორობით, სამოქალაქო საზოგადოებაში დემოკრატიული პრინციპების და გენდერული სამართლიანობის კიდევ ერთი გარანტია.
ჩვენი ფონდი უკვე წლებია ათ მუნიციპალიტეტთან ინტენსიურად თანამშრომლობს და თითოეულთან ბევრი წარმატებული პროექტის განხორციელება შევძელით. იმედი გვაქვს, ხობის მუნიციპალიტეტშიც ბევრ ,,წარმატების ისტორიასშევქმნით ურთიერთთანამშრომლობის სწორი სტრატეგიით  - აცხადებს ქალთა ფონდ ,,სოხუმის“ ხელმძღვანელი - ალლა გამახარია.
„კვირას გავხსნით უფასო მაღაზიას, საიდანაც ადამიანები, რომლებსაც ყველაზე მეტად უჭირთ საკვებს უფასოდ წაიღებენ,“- დეკანოზი შალვა კეკელია
დეკანოზმა შალვა კეკელიამ თბილისის ვაკის მაცხოვრის ფერიცვალების სახელობის ტაძრის Facebook გვერდის ონლაინ ჩართვაში ჭავჭავაძის 33 ნომერში, ეკლესიის ეზოში კვირიდან უფასო მაღაზიის გახსნის შესახებ ისაუბრა. მისი თქმით, მოქალაქეები, რომლებსაც ძალიან უჭირთ მაღაზიიდან პროდუქტებს და ტანსაცმელს უფასოდ მიიღებენ:
„კვირიდან ვაპირებთ, რომ უფასო მაღაზია გავხსნათ. ახალ ზელანდიაში 2010 წელს დაწესდა ეს წესი, როდესაც მოსახლეობამ გადაწყვიტა უფასო მაღაზია გაეხსნათ. ადამიანებს იქ მიაქვთ საკვები, ტანსაცმელი. ადამიანებს, რომლებსაც ეს სჭირდებათ, უნაწილდებათ. ეს უმნიშვნელოვანესი პროექტია. კვირას 11 საათზე გავხსნით ამ მაღაზიას. ჩვენი მრევლის წევრი თამარი დადგება და დაურიგებს ადამიანებს საკვებს, ტანსაცმელს.
ადამიანები მოიტანენ უფუჭებელ საკვებს, მაკარონს, ზეთს. იმ ადამიანებს, ვისაც ძალიან უჭირთ, მოვლენ და წაიღებენ აქედან პროდუქტებს და ტანსაცმელს. ის ადამიანები, ვისაც აქვს შესაძლებლობა, მოიტანენ პროდუქტებს და ტანსაცმელს. თქვენი დახმარება ძალიან დაგვჭირდება. გვინდა, რომ ეს მარტო ჩვენს ტაძრში არ იყოს. გვინდა, რომ ეს უფასო მაღაზიები ქალაქის ყველა უბანში გაიხსნას, საქართველოს ყველა კუთხეში, ყველა რეგიონში გაიხსნას. ადამიანები, რომლებსაც აქვთ საშუალება, რომ ადამიანებს შეეწიონ, დაეხმარონ მათ და ადამიანებმა, რომლებსაც ყველაზე მეტად უჭირთ, მოვიდნენ და ეს ყველაფერი წაიღონ აქედან. თითოეული თქვენგანის მონაწილეობა ძალიან მნიშვნელოვანი იქნება ამ საქმეში,“- აღნიშნა მამა შალვა კეკელიამ.