,,საკმაოდ კარგი ამბავია - დროზე აიცერით ფაიზერით, სანამ ხელმისაწვდომია''
პროფესორი გიორგი ფხაკაძე სოციალურ ქსელში კარგი ამბის შესახებ წერს. მისი თქმით, კიდევ ერთი კვლევა აჩვენებს, რომ კოვიდ-19 გადატანილებში თრომბი არის უფრო ხშირად დაფიქსირებულ ვიდრე ფაიზერით და ასტრაზენეკით ვაქცინირებულებში:
,,საკმაოდ კარგი ამბავია. კიდევ ერთი კვლევა გვაჩვენებს, რომ კოვიდ-19 გადატანილებში თრომბი არის უფრო ხშირად დაფიქსირებულ ვიდრე ფაიზერით და ასტრაზენეკით ვაქცინირებულებში.
დროზე აიცერით ფაიზერით, სანამ ხელმისაწვდომია.
Covid-19 patients face a much higher risk of developing blood clots than those vaccinated with AstraZeneca or Pfizer’s shots, according to a large U.K. study.
https://www.standard.co.uk/.../blood-clot-risk-muc...'' - აღნიშნავს გიორგი ფხაკაძე.
Momsedu.ge-მ თქვენთვის, ქალებისთვის შექმნა ახალი სივრცე, სადაც ყველაზე მცოდნე დედები იყრიან თავს. ჯგუფის დასახელებაც სწორედ ასეა - „მცოდნე დედების ჯგუფი“, რომლის საშუალებით დედები ერთმანეთს საკუთარ გამოცდილებას გაუზიარებენ. (ჯგუფში გასაწევრიანებლად ნახეთ ბმული - „მცოდნე დედების ჯგუფ​ი“)