„ეს პოსტი უშუალოდ ბატონ ღოღობერიძეს ეხება! მიხედეთ USML ტრენინგებს და ონკოლოგიას,“ - გიორგი ფხაკაძე გიორგი ღოღობერიძეს
პროფესორ გიორგი ფხაკაძესა და ექიმ გიორგი ღოღობერიძეს შორის დაპირისპირება გრძელდება. გიორგი ფხაკაძემ სოციალურ ქსელში კიდევ ერთი პოსტი გამოაქვეყნა, რომელშიც გიორგი ღოღობერიძეს მიმართავს:
„ეს პოსტი უშუალოდ ბატონ ღოღობერიძეს ეხება!
ამ ბოლო დროს ექიმებიც იქცევიან, როგორც პოლიტიკოსები. ხალხს ექცევიან, როგორც ელექტორატს...ამბობენ იმას, რაც უმრავლესობას მოსწონსდა არა იმას, რაც სწორია ...ჰიპოკრატეს ფიცი სადაა?
მე რასაც ვსაუბრობ, არის კონკრეტულ ფაქტებზე (იხილეთ ჩემი პოსტები პირველადი წყაროებით) დაფუძნებული. ყველა ჩემი პოსტი, რეკომენდაცია ეფუძნება უშუალოდ კონკრეტულ მტკიცებულებებს, ასევე მას ემატება ჩემი 25-წლიანი გამოცდილება. სად და როგორ ვმუშაობდი, იხილეთ საიტზე.
როგორც ახალგაზრდა ონკოლოგს, წარმატებებს გისურვებთ, მაგრამ რაც შეეხება საზოგადოებრივ ჯანდაცვას, თქვენ საკმაოდ დიდი ზიანი მიაყენეთ საქართველოს. კონკრეტულად, თქვენი რამდენიმე პოსტი და სატელევიზიო გამოსვლა ვნახე, სადაც კოვიდზე საუბრობთ და ვაქცინის მნიშვნელობაზე ლაპარაკობთ ისე, როგორც ანტივაქსერი. ანუ ან არ ახსენებთ, ან „როგორც გინდათ, ისე მოიქეცითო” და ბოლო გამოსვლებმა ხომ საერთოდ... -ის, რომ თითქოს „ომიკრონი” ჩვეულებრივი სეზონური გრიპივით არის, ყოველგვარ საზღვარს გადააჭარბა. თქვენ გგონიათ, გარედან არ ჩანს, რომ თქვენ ცდილობთ ანტივაქსერების გულების მოგებას?!
და ბოლოს, უშუალოდ პოსტკოვიდზე… არ იცით, კოვიდი რას უშვრება ორგანიზმს?! არ იცით, რომ კოვიდი სეზონური გრიპი არ არის?! არ იცით, რომ კოვიდგადატანილი ადამიანების დაახლოებით 60% სხვადასხვა პოსტკოვიდური გართულება ემართაბათ და დიახ, კოვიდგადატანილ მამაკეცების დაახლოებით 37%-ში სპერმის „ხარისხი” ქვეითდება.
საჯარო პოსტების წერა და ასე შეურაცხყოფაზე გადასვლა ახალგაზრდა ექიმს ნამდვილად არ შეეფერება.
თქვენგან განსხვავებით, მე ლაიქები, ფოლოვერები და რეიტინგები არ მაინტერესებს. თქვენგან განსხვავებით, მე ჩემს „სერვისებს” არ ვყიდი არც ტელევიზიებში, არც სხვაგან.პატარა ბავშვები არ ვართ.
დრო გადის, მე რასაც ვამბობ, ზუსტად ხდება. ისე. მე ვაკრიტიკებ კოლეგებს და ვიღებ კრიტიკას, ეს არის ნორმალური პროცესი და პირადში სულ ვსაუბრობთ. ერთი პატარა რჩევა, რეიტინგები პოპულარობა დღეს გაქვს და ხვალ -არა, მაგრამ დაუსაბუთებელი კრიტიკა და, მით უმეტეს, შეურაცხყოფა ეს თქვენს ბიოგრაფიაზე დიდი ლაქაა.
მიხედეთ USML ტრენინგებს და ონკოლოგიას. ონკოლოგები ქვეყანას სჭირდება.
დიდი იმედგაცრუება, დიდი …“ - წერს გიორგი ფხაკაძე.